“CSMeii” au făcut “valuri” la Campionatul Național de Poliatlon – cadeți

„CSMeii” din Bacău au participat, zilele trecute, la Campionatul Național de Poliatlon – cadeți 12 – 14 ani, desfășurat la Pitești. Coordonați de antrenorul Sabin Jitaru, sportivii ce la CSM Bacău au reușit să cucerească mai multe medalii de aur, atât individual, cât și la ștafetă.

Cozma Ștefan a realizat cinci recorduri naționale la probele – 100 m spate, 100 m fluture, 200 m mixt, 100 m liber și 200 m liber. A câștigat șase medalii de aur și titlul de Campion Național de Poliatlon.
Ștafeta CSM Bacău a fost formată din: Mistireanu, Adam, Bălăiță și Cozma și au obținut două medalii de aur la probele de 4×50 m liber și 4×50 m mixt și un nou record național la proba de 4×50 m mixt.

“Concursul a fost unul reușit, la care sportivii noștri au dat tot ce au putut și au realizat cei mai buni timpi. Robert Adam Robert și Dragoș Bălăiță s-au clasat în apropierea podimului și sperăm ca în anul urmator să urce pe podium”, a declarat antrenorul Sabin Jitaru.