Incendiu la o casă din Blăgești! Proprietarul a suferit arsuri pe mâini și picioare

Incendiu la o casă din Blăgești! Proprietarul a suferit arsuri pe mâini și picioare
În cursul acestei nopți, pompierii băcăuani au intervenit în localitatea Blăgești pentru lichidarea unui incendiu produs la o casa de locuit.
În cursul acestei nopți, pompierii băcăuani au intervenit în localitatea Blăgești pentru lichidarea unui incendiu produs la o casa de locuit.
În urma apelului primit pe Numărul Unic pentru Apeluri de Urgență 112, la locul indicat au intervenit două autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD.
La sosirea forțelor de intervenție incendiul se manifesta pe o suprafață de aproximativ 60 mp, reprezentând casa de locuit.
Proprietarul locuinței a suferit arsuri de gradul I și II pe membrele superioare și inferioare și a fost preluat de echipajul SMURD.
Din cercetările efectuate de pompierii militari, cauza probabilă a izbucnirii incendiului este coșul de fum neprotejat termic.
Sursa: Realitatea de Bacau
Citește și:
- 16:28 - Mare atenție, români! Pericolul ascuns în spatelele trufandalelor de primăvară
- 16:24 - Întâlnire de taină între Ilie Bolojan și Nicușor Dan la Palatul Cotroceni, în plină tensiune a scenei politice românești
- 16:03 - Ana Maria Păcuraru: "Ungaria închide propaganda de stat. Noi cerem doar aceeași unitate de măsură"
- 14:23 - Primăriile au demarat controale. Românii care stau la curte pot primi amenzi de până la 5.000 de lei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News










