Advertising
Angajații din sănătate protestează la Ministerul Muncii împotriva noii legi a salarizării

Protest la Ministerul Muncii
Scris deRealitatea de Bacau
Publicat28 mai 2026, 11:14
Actualizat28 mai 2026, 12:57
Sursărealitatea.net
Încep protestele față de noua lege a salarizării. De la ora 11, angajații din sănătate pichetează sediul Ministerului Muncii după ce noua lege vine cu tăieri drastice de sporuri ce duc la scăderi de venituri.
Citește și
- 13:42Anca Alexandrescu, declarații dure despre criza politică: „Trebuie pas cu pas să ne luăm țara înapoi” - VIDEO
- 13:38Ședință crucială la PSD: se pregătesc social-democrații să intre la guvernare?
- 13:30UDMR a decis să NU intre la guvernare: anunțul de ultim moment al formațiunii maghiare
- 12:13Calcule politice înaintea deciziei finale: are Adrian Veștea susținerea necesară în Parlament?
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News


























