ELIMINARE RUȘINOASĂ PENTRU CFR CLUJ DIN EUROPA

Pafos învinge CFR Cluj cu 3-0, eliminându-i din competițiile europene.

Echipa cipriotă Pafos a obținut o victorie categorică joi seara, învingând formația CFR Cluj cu scorul de 3-0 pe teren propriu, în manșa secundă a play-off-ului Conference League. Acest rezultat a dus la calificarea ciprioților în etapa următoare a competiției, în timp ce clujenii au fost eliminați din competițiile europene.

Pafos a deschis scorul încă din startul meciului de la Limassol și a consolidat avantajul cu un al doilea gol în primele minute. Chiar dacă un gol marcat în minutul 45+1 a fost anulat pentru ofsaid, gazdele au reușit să își mărească diferența în minutul 48.

În ciuda eforturilor, echipa lui Dan Petrescu nu a reușit să revină în joc și a fost învinsă clar de Pafos cu scorul final de 3-0. Astfel, ciprioții continuă în grupele Conference League, în timp ce CFR Cluj părăsește competițiile europene pentru această sezon.

Sursa: Realitatea de Arges