Criminalul care a împușcat un tânăr în scara blocului a fost prins

Criminalul care a împușcat un tânăr în scara blocului a fost prins
Acesta ar fi plecat din țară imediat după comiterea crimei
Bărbatul care l-a împușcat în cap pe tânărul din Bacău în luna martie, în scara unui bloc de pe strada Alecu Russo a fost capturat noaptea trecută. Conform jurnalfm.ro, bărbatul a fost prins într-unul din statele Uniunii Europene pe baza unui mandat european de arestare preventivă emis marți de Tribunalul Bacău sub acuzațiile de omor calificat și tâlhărie calificată.
Acesta ar fi plecat din țară imediat după comiterea crimei. Prezumtivul autor al omorului va fi adus în Bacău pentru audieri.
În urmă cu mai bine de două luni, comunitatea locală era șocată de crima odioasă petrecută în scara unui bloc de pe strada Alecu Russo. Un tânăr de doar 22 de ani fusese ucis în mod bestial de un individ care a tras mai multe focuri de armă.
Citește și:
- 14:16 - Statul ne scoate la tablă ca să vadă tot cartierul cine a sărit peste plata impozitului
- 14:07 - Scandal pe Aeroportul Otopeni. O mamă acuză un tratament abuziv
- 14:03 - SURSE Văduva lui Gabriel Cotabiță, administrator la un salon de masaj unde se practica prostituția
- 13:19 - Zeci de familii, captive în propriile case după alunecările de teren
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News











