Infractor condus la închisoare

Infractor condus la închisoare
La data de 24 noiembrie 2021, polițiștii Secţiei 2 Poliţie Rurală Vinţu de Jos au depistat și reținut un bărbat de 50 de ani, din comuna Săliștea, județul Alba, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis, la data de 24 noiembrie 2021, de Judecătoria Alba Iulia.
La data de 24 noiembrie 2021, polițiștii Secţiei 2 Poliţie Rurală Vinţu de Jos au depistat și reținut un bărbat de 50 de ani, din comuna Săliștea, județul Alba, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis, la data de 24 noiembrie 2021, de Judecătoria Alba Iulia.
Bărbatul a fost condamnat la executarea unei pedepse de un an și două luni închisoare, pentru săvârșirea infracțiunilor de lovire sau alte violente și violarea de domiciliu.
Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.
Sursa: Realitatea de Alba
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:31 - Decizie fără precedent în Ungaria! Deputații și-au tăiat salariile cu 40%, iar votul a fost unanim
- 20:16 - Christian Eriksen a luat o decizie după noul incident care a șocat lumea fotbalului: „Mă concentrez pe familie și recuperare”
- 19:20 - Alertă meteo pentru 9 iunie 2026! Furtuni, vijelii și grindină în mai multe regiuni. Unde se ating 32 de grade
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News














