Ministerul Dezvoltării sprijină, cu aproape 60 de milioane de lei, asigurarea serviciului public de alimentare cu energie termică

Ministerul Dezvoltării sprijină, cu aproape 60 de milioane de lei, asigurarea serviciului public de alimentare cu energie termică
Cseke Attila, ministrul dezvoltării, lucrărilor publice și administrației, a aprobat repartizarea către bugetele locale ale unor unități administrativ-teritoriale a celei de-a XI-a tranșe, în valoare de 14.435.675,96 lei, din subvenția de compensare a costurilor legate de achiziția gazelor naturale necesare producerii energiei termice în sistem centralizat pentru sezonul rece 2021-2022. Suma este aferentă subvenției pentru consumul de gaze naturale din luna martie 2022 și este repartizată către Brașov, Constanța, Odorheiu Secuiesc, Gheorgheni, Iași și Bârlad.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:52Transfăgărășanul va fi închis temporar, miercuri, pentru filmări
- 13:27PSD anunță că este gata să preia guvernarea după consultările cu Nicușor Dan: „Orice zi pierdută aduce minus în viața românilor”
- 12:05Antonela Roccuzzo, mesaj care a topit internetul după meciul lui Messi de la Mondial
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News


























