Pieton accidentat de un șofer neatent

Pieton accidentat de un șofer neatent
La data de 3 mai 2022, în jurul orei 12,00, polițiștii din Sebeș au intervenit pe raza localității Sebeșel, unde a fost semnalată producerea unui accident rutier.
La data de 3 mai 2022, în jurul orei 12,00, polițiștii din Sebeș au intervenit pe raza localității Sebeșel, unde a fost semnalată producerea unui accident rutier.
Din primele cercetări efectuate de polițiști, a rezultat că, un tânăr, de 22 de ani, din comuna Săsciori, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Valea Beiului din Sebeșel, a efectuat o manevră de mers cu spatele, împrejurare în care a acroșat un tânăr de 21 de ani, care circula, în calitate de pieton, pe marginea carosabilului.
În urma accidentului, pietonul a suferit leziuni corporale ușoare și a fost transportat la spital.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Cercetările sunt continuate, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Sursa: Realitatea de Alba
Citește și:
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 15:40 - CNA a respins solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS - LIVE TEXT
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News










