Actualitate· 1 min citire

Poliția a stabilit adevăratul autor al accidentului rutier în care și-a pierdut viața preotul Marius Bărăscu

5 feb. 2020, 09:54
Actualizat: 5 feb. 2020, 09:54
S-a stabilit adevăratul autor al accidentului rutier în care și-a pierdut viața preotul Marius Bărăscu

S-a stabilit adevăratul autor al accidentului rutier în care și-a pierdut viața preotul Marius Bărăscu

Articol scris de Realitatea de Bacau

În urma unei expertize, IPJ Bacău a stabilit că vinovat de tragicul accident nu este șoferul autoturismului Duster, așa cum se crezuse inițial

În luna august 2019, un tragic accident rutier s-a petrecut între Cleja și Faraoani, pe drumul E85. În urma accidentului, două persoane au murit, iar una a fost grav rănită.

În urma unei expertize, IPJ Bacău a stabilit că vinovat de tragicul accident NU este șoferul autoturismului Duster, așa cum se crezuse inițial:

„Numitul Păun Tudorel Danuț, în timpul conducerii autoturismului Opel, pe direcția Adjud – Bacău, nu a păstrat distanța corespunzătoare și a intrat în coliziune cu autoturismul marca Dacia Duster care a fost proiectat pe sens opus” se arată în ancheta IPJ.

În urma impactului frontal a rezultat întreaga tragedie.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News