Advertising
Zeci de şoferi, amendaţi pentru că au parcat pe locurile speciale
12 oct. 2018, 19:17
Articol scris de Scris de Ioana Grama
În ultimele două zile, zeci de şoferi au fost amendaţi de poliţiştii locali din cadrul Biroului Siguranță Rutieră pentru că au parcat autoturismele pe locurile destinate persoanelor cu handicap. Controalele au fost făcute în zona centrală a orașului și în parcările hipermarket-urilor din zona străzilor Nicu Enea, Milcov și Ștefan cel Mare, fiind aplicate 55 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de 18.600 lei. Polițiştii locali le reamintesc conducătorilor auto să parcheze regulamentar și să nu ocupe locurile de parcare adaptate, rezervate și semnalizate prin semn internațional pentru persoanele care au acest drept conferit de lege.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 09:18 - Intervenție de urgență la barajul Măneciu după ploile torențiale și codul portocaliu hidrologic
- 09:16 - Caz șocant la banchetul unui liceu din Cluj. Elevă premiantă, transportată la spital după ce ar fi fost „drogată și agresată sexual”
- 09:13 - Medic găsit mort în toaleta Spitalului de Urgențe Floreasca. Ce ipoteză au anchetatorii
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News














