Ce a spus Zlatan după ce s-a întors pe teren! Jucătorul a fost accidentat 9 luni

Zlatan Ibrahimovici nu a jucat niciun minut în acest sezon, recuperându-se după cea mai gravă accidentare a carierei

Zlatan Ibrahimovic a revenit pe teren la 41 de ani în victoria celor de la AC Milan cu Atalanta, scor 2-0. Atacantul suedez a fost introdus în minutul 74 de Stefano Pioli și a devenit cel mai în vârstă jucător al lui AC Milan în Serie A.

Zlatan Ibrahimovic a revenit pe teren, la 9 luni după ce s-a accidentat la genunchi. Acesta s-a operat în luna mai a anului trecut la genunchi, ultima sa partidă având loc pe 22 mai, pe terenul lui Sassuolo, în ultima etapă a sezonului 2021/22, când AC Milan a sărbătorit titlul de campioană.

Ibra a intrat pe teren în partida cu Atalanta, pe care AC Milan a câștigat-o cu 2-0.

După meci, a oferit mai multe declarații.

”Îmi dau puterea, adrenalina şi motivaţia să continui, fără ajutorul tifosilor e greu. Mă simt bine. M-am simţit liber să pot să fac ceea ce îmi place: să joc fotbal”, a spus Ibrahimovic după meci.