Liga Zimbrilor – Handbal: CSM Bacău a pierdut în faţa echipei Steaua Bucureşti

CSM Bacău a pierdut meciul în deplasare cu Steaua Bucureşti, de sâmbătă. Deşi au început bine şi au avut o apărare incomodă pentru adversari, handbaliştii băcăuani nu au putut ţine ritmul până la final.
În minutul 25 gazdele au trecut la conducere şi au dat totul pe teren, pentru ca această situaţie să se regăsească şi la fluierul final. Au profitat de momentele în care jucătorii băcăuani nu au dat dovadă de concentrare şi au reuşit în zece minute să ia un avans de opt goluri (23-15). Scorul final a fost 29-22, pentru Steaua Bucureşti.

Echipa CSM Bacău: Eugen Crăciunescu (1 gol), Răducu Tamaș, Richard Freiwald – Valentin Anton (5), Alexandru Juverdianu (3), Alexandru Tărîță (3), Robert Gal (2), Mihai Cotinghiu (2), Rareș Păunică (2), Bogdan Păunescu (2), Bahdan Serhel (1), Bogdan Tudorancea (1), Gabriel Cotinghiu, Alexandru Bologa, Alex Dascălu, Ionuț Uruianu. Antrenor: Eden Hairi

Sâmbătă, 22 septembrie, de la ora 11.00, handbaliştii băcăuani joacă primul meci acasă din acest sezon, cu CSM Focșani.