Beat criță, s-a urcat la volan și a plecat la plimbare. Polițiștii l-au oprit pe bărbat în trafic

Beat criță, s-a urcat la volan și a plecat la plimbare. Polițiștii l-au oprit pe bărbat în trafic
S-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de conducere a unui vechiul fără permis de conducere şi sub influenţa alcoolului.
La data de 25 ianuarie a.c., în jurul orei 19.00, polițiștii din Buhuşi au depistat în trafic, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 42 de ani, din comuna Blăgeşti.
În urma verificărilor efectuate, s-a constatat faptul că acesta are permisul de conducere anulat. Întrucât emana halenă alcoolică, s-a procedat la testarea acestuia cu aparatul etilotest, rezultând o valoare de 1.03 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.
S-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de conducere a unui vechiul fără permis de conducere şi sub influenţa alcoolului.
Sursa: Realitatea de Bacau
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 09:18 - Intervenție de urgență la barajul Măneciu după ploile torențiale și codul portocaliu hidrologic
- 09:16 - Caz șocant la banchetul unui liceu din Cluj. Elevă premiantă, transportată la spital după ce ar fi fost „drogată și agresată sexual”
- 09:13 - Medic găsit mort în toaleta Spitalului de Urgențe Floreasca. Ce ipoteză au anchetatorii
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News














