Doi tineri s-au ales cu dosar penal după ce au spart magazia unei locuințe

Doi tineri s-au ales cu dosar penal după ce au spart magazia unei locuințe
La data de 12 mai a.c., poliţiştii Postului de Poliţie Gura Văii au identificat doi tineri bănuiţi de comiterea infracţiunii de furt calificat.
La data de 12 mai a.c., poliţiştii Postului de Poliţie Gura Văii au identificat doi tineri bănuiţi de comiterea infracţiunii de furt calificat.
Urmare a unei sesizări privind faptul că în perioada 17 ianuarie- 17 februarie a.c., persoane necunoscute au sustras mai multe scule de lucru, în valoare de 2152 lei, dintr-o anexă a unei locuinţe din comuna Gura Văii, poliţiştii postului de poliţie au efectuat activităţi specifice şi au reuşit identificarea a doi tineri de 23, respectiv 26 ani, din comuna Gura Văii, bănuiţi de comiterea faptei.
Bunurile în cauză au fost recuperate şi restituite persoanei vătămate, iar poliţiştii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracţiunii de furt calificat, pentru stabilirea întregii activităţi infracţionale.
Sursa: Realitatea de Bacau
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:42 - Primul weekend cu temperaturi de vară din acest an. Noile date de la ANM-VIDEO
- 08:07 - Alertă maximă în România. Fragmente de dronă căzute în Galaţi. Pericol de explozie, mai mulți oameni evacuați FOTO/VIDEO
- 22:01 - Criză la pompe: stații fără motorină după ieftiniri record, apoi scumpiri bruște de până la 50 de bani pe litru
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News














