În arest pentru că s-a apropiat prea mult de tată

În arest pentru că s-a apropiat prea mult de tată
Față de tânărul în cauză, polițiștii au luat măsura reținerii acestuia pe o perioadă de 24 ore.
La data de 19 ianuarie a.c., polițiștii Postului de Poliţie Oituz au fost sesizaţi, prin SNUAU 112, de către un bărbat de 67 de ani din localitate, despre faptul că, fiul său ar fi încălcat ordinul de protecție emis de Judecătoria Onești, la data de 28.11.2022.
Tânărul de 38 de ani ar fi pătruns în locuinţa părinţilor săi, l-ar fi lovit pe bărbat, ar fi distrus poarta de acces în curtea imobilului, după care ar fi părăsit imobilul.
Polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunilor de încălcare a măsurilor dispuse prin ordin de protecție, violenţă în familie şi distrugere.
Față de tânărul în cauză, polițiștii au luat măsura reținerii acestuia pe o perioadă de 24 ore.
Sursa: Realitatea de Bacau
Citește și:
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:34 - Tânăr de 18 ani din Bacău a murit după ce s-ar fi aruncat în fața unui tren de pe ruta București–Iași
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News











