Percheziţii la persoane bănuite de contrabandă cu ţigări
Sâmbătă, poliţiştii din Vrancea au efectuat 22 de percheziţii în judeţele Vrancea, Bacău, Suceava, Galaţi şi Vaslui, la mai mulţi bănuiţi de contrabandă cu ţigări. Cercetările au scos la iveală faptul că cei vizaţi, în ultimul an, ar fi cumpărat, transportat şi depozitat cantităţi importante de ţigarete, după care le-au vândut către diverşi clienţi. În urma descinderilor, au fost descoperite peste 40.000 de ţigarele ambalate toate în pachete, dar fără timbre fiscale, o sabie, peste 2.800 de articole pirotehnice şi circa 90.000 de lei, toate susceptibile a proveni din infracţiuni de contrabandă. La percheziţii au participat şi poliţişti din judeţul Bacău. Cercetările în dosar sunt în desfăşurare.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 09:18 - Intervenție de urgență la barajul Măneciu după ploile torențiale și codul portocaliu hidrologic
- 09:16 - Caz șocant la banchetul unui liceu din Cluj. Elevă premiantă, transportată la spital după ce ar fi fost „drogată și agresată sexual”
- 09:13 - Medic găsit mort în toaleta Spitalului de Urgențe Floreasca. Ce ipoteză au anchetatorii
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News














