Prins beat la volan, în miez de noapte. Ce alcoolemie avea un șoferul
10 mar. 2023, 14:40
Actualizat: 10 mar. 2023, 14:40
Prins beat la volan, în miez de noapte. Ce alcoolemie avea un șoferul
Articol scris de Scris de Sergiu Badarau
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducere a unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe.
La data de 10 martie a.c., în jurul orei 01:00, polițiștii oneșteni, au depistat în flagrant pe DN 11 A, un bărbat de 45 ani, din comuna Ștefan cel Mare, în timp ce conducea un autoturism aflându-se sub influenţa băuturilor alcoolice.
Acesta a fost testat cu aparatul etilotest care a indicat o concentraţie de 0,77 mg/l alcool pur în aerul expirat și a fost condus la Spitalul Municipal Onești, unde i-au fost prelevate mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducere a unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe.
Sursa: Realitatea de Bacau
Citește și:
- 19:40 - Incident aviatic în Capitală: un avion care zbura spre Egipt revine de urgență la sol
- 14:16 - Statul ne scoate la tablă ca să vadă tot cartierul cine a sărit peste plata impozitului
- 14:07 - Scandal pe Aeroportul Otopeni. O mamă acuză un tratament abuziv
- 14:03 - SURSE Văduva lui Gabriel Cotabiță, administrator la un salon de masaj unde se practica prostituția
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News











