PROCURORII I-AU PRELUNGIT CONTROLUL JUDICIAR LUI CĂLIN GEORGESCU PENTRU ÎNCĂ 60 DE ZILE

PROCURORII I-AU PRELUNGIT CONTROLUL JUDICIAR LUI CĂLIN GEORGESCU PENTRU ÎNCĂ 60 DE ZILE
Procurorii au decis joi să-i prelungească lui Călin Georgescu măsura preventivă a controlului judiciar cu încă 60 de zile, susțin surse citate de Realitatea PLUS.
Procurorii au decis joi să-i prelungească lui Călin Georgescu măsura preventivă a controlului judiciar cu încă 60 de zile, susțin surse citate de Realitatea PLUS. Potrivit acelorași surse, avocații lui Georgescu vor contesta această măsură privativă. În continuare nu există probe care să susțină acuzațiile care i se aduc.
”Tot ce se întâmplă arată frica sistemului că într-adevăr puterea poporului se va manifesta. Se va manifesta cât de curând cu voia lui Dumnezeu. Tot ce fac este presiune politică. Ce face Ministerul de Justiție nu este nimic altceva decât poliție politică", a declarat la Realitatea PLUS Cezar Cătălin Avramuta, cunoscut ca “Stegarul Dac”.
Calin Georgescu a ieșit de la sediul Parchetului General în uralele celor veniți să-l susțină. El s-a oprit câteva secunde în fața mașinii, înainte de a urca, și i-a salutat pe cei veniți să-l susțină. Georgescu nu a făcut declarații.
Sursa: Realitatea din Justitie
Citește și:
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 15:40 - CNA a respins solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS - LIVE TEXT
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News










