Advertising
Scandal la Tokyo după declarațiile lui Donald Trump: premierul Sanae Takaichi, criticat că ar fi fost umilit

Scandal la Tokyo după declarațiile lui Donald Trump: premierul Sanae Takaichi, criticat că ar fi fost umilit
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 20 mar. 2026, 14:51
Declarațiile făcute de Donald Trump în timpul unei întâlniri oficiale cu premierul Japoniei, Sanae Takaichi, au stârnit un val de reacții negative la Tokyo, unde mulți consideră că liderul nipon a fost pus într-o situație jenantă.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:47Cod galben de viituri și inundații locale în 21 de județe. Avertizarea hidrologilor - HARTĂ
- 12:19Victorie istorică pentru Realitatea Plus: Înalta Curte a decis că suspendarea emisiei de către CNA a fost ILEGALĂ
- 12:18Dosarul REALITATEA. Acțiuni în instanță și plângeri penale împotriva membrilor CNA. Avocatul Ioan Georgescu: „Au încălcat Constituția și trebuie să dea socoteală în Parlament”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News

























