Semnal de ALARMĂ din cauza unui "joc" popular și în rândul tinerilor din România

Semnal de ALARMĂ din cauza unui "joc" popular și în rândul tinerilor din România
Jocul s-a viralizat rapid în mediul online, unde a atras mii de tineri
Un joc extrem de periculos face victime în rândul copiilor și adolescenților. Devenit viral pe internet, jocul a început să se răspândească și școlile din România.
Jocul s-a viralizat rapid în mediul online, unde a atras mii de tineri.
Ce presupune provocarea? În joc sunt implicate trei persoane. Cea care stă în mijloc devine victimă, într-un final. Aceasta este lovită din ambele părți de celelalte două, în același timp, în timp ce sare. În cădere, atrag atenția medicii, aceasta se poate lovi la cap, iar efectele pot fi, uneori, devastatoare.
În Brazilia, o tânără de 16 ani a murit, în urma unei astfel de provocări.
Jocul a apărut pe o rețea de socializare unde tinerii se filmează în timp ce danseaază, cântă sau se antrenează în tot felul de jocuri.
Citește și:
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:34 - Tânăr de 18 ani din Bacău a murit după ce s-ar fi aruncat în fața unui tren de pe ruta București–Iași
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News











