UN BĂRBAT A MURIT ÎNTR-UN ACCIDENT RUTIER PE DN 2, ÎN LOCALITATEA DUMBRAVA

UN BĂRBAT A MURIT ÎNTR-UN ACCIDENT RUTIER PE DN 2, ÎN LOCALITATEA DUMBRAVA
Poliţiştii au întocmit dosar penal pentru ucidere din culpă
Un bărbat a murit după ce maşina în care se afla ca pasager a intrat, duminică, într-un parapet, pe drumul naţional DN 2 (E85), în localitatea Dumbrava, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Bacău.
'O femeie de 56 ani, din comuna Hemeiuş, în timp ce conducea un autoturism în interiorul localităţii Dumbrava, pe sensul de mers Roman - Bacău, din motive care vor fi stabilite pe bază de anchetă, a pierdut controlul asupra direcţiei de deplasare, a virat spre dreapta şi a intrat cu partea din faţă a autoturismului într-un parapet betonat al unui podeţ de acces. În urma producerii accidentului, un bărbat de 59 ani, din municipiul Bacău, pasager în autoturism, ocupant al locului din dreapta faţă, a decedat, iar conducătoarea autoturismului a suferit leziuni corporale şi a fost transportată la spital', a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Bacău, Cătălina Creţu.
Femeia nu a putut fi testată cu aparatul etilometru, dar i-au fost recoltate mostre biologice de sânge, pentru stabilirea alcoolemiei.
Poliţiştii au întocmit dosar penal pentru infracţiunile de ucidere din culpă şi vătămare corporală din culpă.
AGERPRES
Sursa: Realitatea de Bacau
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 18:16 - Petrișor Peiu: ”Chiar și fără PSD, guvernul actual are puteri depline”
- 17:56 - Guvernul vrea să interzică azi cumulul pensie-salariu pentru angajații la stat - SURSE
- 15:41 - Gest cutremurător al lui Ionel Ganea după tragedie: cum a transformat pierderea fiului într-o cauză pentru alți copii
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News














