Un bărbat din Neamț prins băut la volan în județul Bacău
30 iun. 2022, 14:33
Actualizat: 30 iun. 2022, 14:33

Un bărbat din Neamț prins băut la volan în județul Bacău
Articol scris de Scris de Sergiu Badarau
Întrucât acesta emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 0,83 mg/l alcool pur în aerul expirat.
La data de 28 iunie a.c., în jurul orei 16.15, o patrulă de ordine publica, aflându-se în exercitarea atribuţiilor de serviciu pe raza oraşului Buhuşi, a oprit în trafic un autoturism, la volanul căruia se afla un bărbat de 53 ani, din comuna Alexandru cel Bun, judeţul Neamţ.
Întrucât acesta emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 0,83 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Bărbatul a fost condus la Spitalul Buhuşi în vederea recoltării de probe biologice de sânge pentru stabilirea alcoolemiei, însă acesta a refuzat prelevarea. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de refuz de recoltare probe biologice.
Sursa: Realitatea de Bacau
Citește și:
- 15:18 - Ceremonie la Moscova: Putin decorează soldați, pe fondul controverselor din războiul cu Ucraina
- 15:01 - Tensiuni comerciale între UE și SUA: eurodeputații vor să blocheze temporar acordul
- 14:04 - Jackpot uriaș la Joker: peste 10,6 milioane de euro în joc. Premii consistente și la Loto 6/49
- 13:21 - Tragedie în timpul serviciului: jandarm de 40 de ani, găsit fără viață pe stradă. Sindicatele acuză suprasolicitarea
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News

_fa0439aeae.webp)






_799d38831a.webp)


