Actualitate· 1 min citire

Ziua Naţională a României, sărbătorită în avans la IPJ Bacău

Scris de Ioana Grama Publicat: 30 nov. 2018, 16:22

Polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Bacău au sărbătorit în avans Ziua Naţională a României. La 100 de ani de la Marea Unire din 1918, 13 agenți și 12 ofițeri au fost avansați în gradul profesional următor, pentru că au demonstrat profesionalism şi corectitudine în activităţile desfăşurate. În cadrul ședinței festive, şeful IPJ Bacău, chestor de poliţie Vasile Oprişan, a înmânat diplome poliţiştilor care s-au remarcat în activităţile desfăşurate.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate