Advertising
Baschet: U-BT Cluj-Napoca, la a patra sa victorie în Liga Adriatică
15 nov. 2025, 10:43
Actualizat: 15 nov. 2025, 10:43

Baschet: U-BT Cluj-Napoca, la a patra sa victorie în Liga Adriatică
Articol scris de Scris de Realitatea de Bacau
În următoarea etapă, U-BT Cluj-Napoca va juca la Belgrad
U-BT Cluj-Napoca a învins, în deplasare, echipa muntenegreană SC Derby Podgorica, scor 95-82, în meciul de vineri seara, în etapa a 7-a din Grupa A a Ligii Adriatice la baschet masculin.
În urma acestui succes campioana României a urcat pe locul al doilea în grupă.
S-au remarcat de la învingători Dusan Miletic, cu 18 p, 8 recuperări, desemnat MVP-ul partidei, și Daron Russell, cu 17 puncte, 6 pase decisive.
Advertising
De la gazde, Aleksa Ilic a reușit 22 p și 5 recuperări
În următoarea etapă, U-BT Cluj-Napoca va juca la Belgrad, cu FMP, pe 22 noiembrie.
În clasament, Dubai Basketball este lider cu 12 puncte (6 jocuri), urmată de U-BT Cluj-Napoca 10 (6) și Partizan Mozzart Bet 9 (5).
Citește și:
- 12:01 - Daniel Pancu, despre problema fotbalului românesc: „Cel mai mult suferim la cei care-i antrenează”
- 08:24 - Universitatea Craiova a eliminat Dinamo la loviturile de departajare și va juca finala Cupei României cu U Cluj
- 20:54 - Propunere controversată din cercul lui Trump: Iranul respinge ideea înlocuirii cu Italia la Campionatul Mondial
- 16:38 - Jaqueline Cristian, calificare dramatică în turul 3 la Madrid: a salvat 3 mingi de meci într-un meci ce a durat 3 ore
Advertising
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News
Advertising
Advertising














