GALERIE FOTO:Nu te pui cu fetele!Meci cu scântei în Sala Sporturilor din Bacău. Coate, pumni, două cartonașe roșii și o descalificare la meciul de handbal feminin Știința Bacău- HCF Piatra Neamț 26-20 (10-10)

Mai degrabă un meci de box și lupte decât unul de handbal astăzi, în Sala Sporturilor din Bacău, în derby-ul local dintre Știința Bacău și HCF Piatra Neamț din seria A a eșalonului secund al Campionatului național de handbal feminin. Conform site-ului handbalmania.ro, „în minutul 10, pe atacul gazdelor, Rebeca Roșca a avut o intervenție dură la Iulia Faig, cele două au căzut și și-au împărțit coate și pumni, cât pe ce să asistăm la un ”cat fight” în toată regula dacă nu interveneau arbitrii, care le-au trimis pe amândouă în tribune. Din păcate pentru ea, pietreanca Roșca nu și-a putut stăpâni nervii, l-a mai și înjurat pe unul din arbitri și probabil că se va alege cu o suspendare și cu amenzi de la FRH și club, fiindcă antrenorul Dan Valentin era extrem de supărat pe atitudinea handbalistei sale”. O altă jucătoare de la oaspeți, Mazilu, a fost descalificată în minutul 46 pentru un fault stupid, pe semicerc, în postură de ultimă apărătoare, asupra unei adversare ce scăpase pe contraatac. Până la urmă, Știința Bacău s-a impus cu 26-20 (10-10) și ocupă poziția secundă în seria A după CSM Galați, învingătoare în deplasarea cu Dunărea II Brăila 28-36 (15-18).