Doi prieteni s-au ales cu dosare penale

Doi prieteni s-au ales cu dosare penale
Polițiștii din cadrul Compartimentului de Ordine Publică cercetează doi bărbaţi pentru săvârșirea de infracțiuni la regimul circulației rutiere.
Polițiștii din cadrul Compartimentului de Ordine Publică cercetează doi bărbaţi pentru săvârșirea de infracțiuni la regimul circulației rutiere.
Pe DJ 119B, pe raza localității Nicolae Bălcescu, a fost depistat în trafic un bărbat de 31 de ani, din aceeași localitate, în timp ce conducea un autoturism fără a deține permis de conducere şi cu o alcoolemie de 0,49 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În urma verificărilor efectuate, s-a constatat că autoturimul i-ar fi fost încredințat spre a-l conduce de un bărbat de 31 de ani, pasager în autoturism, care ar fi avut cunoștință despre faptul că prietenul său nu are dreptul de a conduce vehicule.
Pe numele celor doi au fost întocmite dosare de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducere fără permis şi sub influenţa alcoolului, respectiv încredințarea unui autovehicul pentru a fi condus pe drumurile publice unei persoane care nu posedă permis de conducere.
Sursa: Realitatea de Bacau
Citește și:
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News











