Advertising
"România vrea democrație" - George Simion, în Statele Unite ale Americii: întâlniri cu apropiați ai lui Donald Trump

George Simion
Scris deRealitatea de Bacau
Publicat26 mar. 2026, 08:10
Actualizat26 mar. 2026, 09:25
Sursărealitatea.net
George Simion se află în Statele Unite ale Americii și participă la cea mai importantă întrunire patriotică la nivel mondial. Liderul AUR a transmis că România vrea democrație și își dorește ca președintele american Donald Trump să fie informat cu ce se întâmplă în Europa, mai exact în țara noastră. Simion are în aceste zile întâlniri cu oameni-cheie din administrația lui Trump.
Citește și
- 16:36Ambasadorul SUA la București, despre criza politică: „Românii trebuie să o rezolve. Indiferent cum, relația noastră va rămâne puternică”
- 15:04Interviu EXCLUSIV Realitatea PLUS: Ana Maria Păcuraru, față în față cu ambasadorul SUA, Darryl Nirenberg
- 13:52Grindeanu se delimitează de modelul Bolojan: „Reforma administrației nu înseamnă oameni dați afară”
- 13:36Sorin Grindeanu a spus clar: „PSD nu va vota un guvern din care nu face parte”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News


























