Advertising
Nicușor Dan se dă bine pe lângă suveraniști, după alegeri: ce spune despre votanții AUR
9 dec. 2025, 12:01

Nicușor Dan se dă bine pe lângă suveraniști, după alegeri: ce spune despre votanții AUR
Președintele spune că ascensiunea AUR se datorează neîncrederii în celelalte partide
Nicușor Dan se dă bine pe lângă suveraniști după alegerile de la Primăria Capitalei. Președintele României a declarat în cadrul unui interviu pentru publicația franceză "Le Monde" că votanții AUR nu sunt extremiști sau pro-ruși.
În același timp, Nicușor Dan recunoaște creșterea AUR în sondaje și spune că românii sunt dezamăgiți de politicienii aflați la putere.
Președintele spune că ascensiunea AUR se datorează neîncrederii în celelalte partide și că oamenii vor o schimbare. Nicușor Dan a precizat că trebuie ca autoritățile să înceapă să lucreze pentru oameni și că trebuie să exista o luptă reală împotriva corupției.
Citește și:
- 15:28 - Comisia Europeană cere eliminarea controalelor la frontierele interne în mai multe state din spațiul Schengen
- 12:02 - Ședință de urgență la Guvern! Se aprobă ajutoarele pentru românii afectați de drona căzută în Galați
- 09:30 - Nicușor Dan anunță azi un guvern tehnocrat. Eugen Tomac va fi numit premier -SURSE
- 08:08 - Uniunea Europeană aprobă planul privind centrele externe pentru expulzarea migranților
Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News














