Actualitate· 1 min citire

Un italian și un român au încercat să treacă vama cu substanțe anabolizante

11 nov. 2019, 16:09
Actualizat: 11 nov. 2019, 16:09
Un italian și un român, au încercat să treacă vama cu substanțe anabolizante

Un italian și un român, au încercat să treacă vama cu substanțe anabolizante

Articol scris de Realitatea de Bacau

Substanțele sunt incluse în lista substanţelor interzise prevăzută în Legea 104/2008.

Polițiștii de frontieră din Vama Albița au amendat la sfârșitul săptămânii trecute, doi bărbați cu câte 33.000 de lei fiecare, după ce au găsit la control în bagajele lor substanțe anabolizante în valoare de 2.600 de lei.

Cei doi bărbați călătoreau în mijloace de transport diferite și s-au prezentat în punctul de trecere al frontierei Albița pentru a intra pe teritoriul țării noastre. În urma controalelor efectuate în bagajele celor doi, polițiștii au descoperit 300 de comprimate și 25 de fiole cu substanțe incluse pe lista substanțelor interzise.

Bărbații, un cetățean italian (36 de ani) și un cetățean român (26 de ani) au fost amendați, iar substanțele au fost reținute de polițiștii de frontieră.

Urmărește știrile Realitatea de Bacau și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate